Odpowiednie przygotowanie najmłodszych do biegłego posługiwania się językiem angielskim w przyszłości jest obecnie jedną z najważniejszych umiejętności, jakie przekazuje się dzieciom już od przedszkola. Dzięki doświadczonej kadrze nauczycielskiej oraz ciekawym i atrakcyjnym dla dzieci zajęciom, przyswajanie słówek i gramatyki jest nie tylko pomocne ale i ciekawe.

W przedszkolach stawia się przede wszystkim na interakcję dzieci z nauczycielem, który w animacyjnym, zabawowy sposób przedstawia po kolei podstawowe pojęcia, zwroty i słówka. Następnie każda wyuczoną wcześniej frazę powtarza się wielokrotnie, aby dzieci mogły nie tylko dobrze ją zapamiętać, ale także nauczyć się poprawnej wymowy. Nie od dziś przecież wiadomo, iż nauka dobrego akcentu jest równie ważna co znajomość mnóstwa przydatnych słówek i określeń.

Dzieciom często sprawia problem poprawna wymowa i nauka akcentu. Jednakże nowoczesne wydawnictwa, oferujące szereg ciekawych i pomysłowych pomocy dydaktycznych, wychodzą co rusz na przeciw oczekiwaniom najmłodszych amatorów jeżyka angielskiego. Na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne, ilustrowane książki i podręczniki, ale także mnóstwo materiałów multimedialnych i audiowizualnych, które uczą równocześnie słownictwa jak i wymowy. Nie ulega przecież wątpliwości, iż oglądając film z elementami języka obcego dzieci o wiele lepiej przyswajają sobie wiedzę i nabywają podstawowych umiejętności lingwistycznych. Takie lekcje możemy dzieciom proponować także w domu, jeśli samodzielnie (bądź z całą rodziną)  chcą uczyć się przydatnych określeń i zwrotów.

W szkole i przedszkolu natomiast bardzo często puszcza się dzieciom nagrane na płyty CD i DVD dialogi oraz rozmówki na określone tematy. Nic przecież nie zastąpi kontaktu z żywym, mówionym angielskim w wykonaniu obcokrajowców. Nawet najlepszy lektor i nauczyciel nie jest w stanie przekazać dzieciom doskonałego akcentu i sposobu wymowy. Co więcej, takie zestawy audio-lekcji dla najmłodszych zawierają także zestawy zadań, które utrwalają zdobyte już wiadomości i umiejętności.

Widzimy zatem wyraźnie, iż ćwiczenia i zadania dla dzieci sa nie tylko bardzo praktyczne i pomocne, ale także ciekawe dla dzieci. Chętnie biorą one więc udział w pomysłowych zajęciach, na których oprócz zabawy mogą także nauczyć się słówek i podstaw języka angielskiego.